Network Marketingte Sürekli Firma Değiştirmek

Network Marketing Yapanların Bazıları Neden Sürekli Firma Değiştirir?

Network marketing sektöründe bildiğiniz gibi Türkiye'de faaliyet gösteren hem global hem yerli yüzlerce marka var. Bazı kişilerin sürekli firma firma gezdiğini görmüşsünüzdür. Bende 2009 yılında bu sektörü keşfedip özgür şekilde kendi kazancımı elde etmeye başladım. İlk başladığım yıllarda sürekli bu tür firma değiştiren kişilerin neden bunları yaptığına anlam verememiştim. 12 yıllık sektör tercübemle gözlemlerimi size bu yazımda aktaracağım.

Bu sektörde Benimle Çalışmak İstersen Tıkla Formu Doldur

İçindekiler

Network Marketing herkese özgür bir iş fırsatı sunar. İsteyen dilediği firma ile çalışabilir.
Network Marketing özgür bir iş fırsatı sunar.

Network marketing işi, insanların özgürce kazanç elde edebileceği bir iş modelidir.
Her firmanın kazanç sistemi, çalışma şekli, ürün kategorileri kişinin o işi yapma fıtratına uymayabilir.
Bazı network marketing firmaları ücretiz kayıt yapar, bazı network firmalarında kayıt olunca paket alma zorunluluğu vardır.
Bazı firmaların ürün çeşidi ve hedef kitlesi daha geniş bir kitleye hitap eder, bazılarınınki daha dar bir kitleye hitap eder. Fiyat aralıkları da farklıdır.

O nedenle bu işlere ilk başladığınızda doğru firmada başlayamamış ta olabilirsiniz. O firmada kendinin başarılı olamayacağını düşünebilir. Bu tür durumlarda kendine daha uygun bir firmayı tercih edebilir.

İsteyen istediği firma ile çalışabilir ve istediği kadar firma da değiştirebilir. Burada bir sorun yok. Körü körüne şirket bağımlılığını da doğru bulmuyorum. Bu tür kişilerde var. Yıllardır bir kazanç elde edememesine rağmen başka firmayı tercih edip değiştiremeyebiliyor.

Ancak sürekli firma firma dolaşan kişilere baktığımızda, sorunun firmalarda değil bu kişilerde olduğunu görürsünüz.

Hiç bir firma dört dörtlük değildir. Ancak uzun vadeli çalışabilecek(5-10 yıl), para kazandıran bir firmamı ona bakmak gerekir.
Çünkü network marketing işi size kısa sürede zenginlik vaadetmez. Planlarınızı en az 1-5-10 yıl olarak yapmalısınız.

Savrulmak ve Yok Oluş 

Savrulmak ve Yok Oluş

Network marketing firmalarına kayıt olup sürekli firma değiştiren kişiler ve liderler vardır.

Bu tür kişiler genelde firma firma dolaşıp savruldukça, bu sektörde yok olmaya doğru giderler.

12 yıllık sektör deneyimimde bu şekilde bir çok kişi gördüm ve hiç biri şu anda sektörde değiller. Olanlarda artık güvenini kaybetmiş ve kazanç elde edemeyenler.

Giderken Firmayı Karalamak
Giderken Firmayı Karamalak

Bir çoğu da çevresine ya da ekiplerine; gidene kadar övdükleri, uğruna methiyeler dizdikleri, hatta bazılarının firması için abartarak “sen varsan ben varım” dedikleri firmalarını, ürünlerini ve yöneticilerini karalayarak giderler.

Bu profesyonel bir davranış değildir.

Ekiplerini bu şekilde yeni gittiği firmaya götürmeye ikna etmeye çalışırlar.

Çünkü gittiği firmanın ve sponsorun ona farklı vaadleri vardır ekiplerini taşıması için. Bu vaadler, para olabilir, ekip vereceğiz diyebilirler vs. 
Ama bu vaadler genelde tutulmaz. 

Yeni Açılmış Ya da Açılacak Firmayı Abartmak

Yeni Açılacak ya da Açılmış Firmayı Abartmak

Yeni gittikleri firmayı da yere göğe sığdıramazlar, insanları firma firma taşımaya çalışırlar ama orada da durmazlar yine değiştirirler ve güven kaybetmeye devam ederler.

Daha sektörde rüştünü ispat etmemiş bir firmaya ve ürünlerine çok fazla anlam yüklerler.

Sonrasında firma ya da sponsor bana vaad ettiklerini yerine getirmedi deyip başka firmaya doğru yol alırlar ve yine birilerini gittikleri yere taşımaya çalışırlar.

Herkesi götürebilirler mi?

 

Network Marketing

Network marketing’i bilmeyen, işe yeni başlamış kişileri ya da kendine inanan kişileri götürebilir belki. Ama işi bilen gerçek liderleri taşıyamazlar.

Çünkü insanlar artık, o kişinin peşinden gittikçe verilen vaadlerin boş olduğunu, zaman ve para kaybettiklerini, savrulduklarını, kandırıldıklarını anlarlar ve o lidere olan güvenlerini de tamamen kaybederler. Hatta çoğu iletişimini dahi keser.

3.Network Marketing’te Sponsor  Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Neden Network Marketing Firmasını Değiştiriyorlar

 

Kendi tecrübelerime dayanarak bir kaç maddede sizlere bu nedenleri aktarayım.

1. Bazı kişiler sürekli heyecan ve macera arar her yeni açılan firmaya gidip kaydını yaptırır. Ama bu tür kişiler bu sektörde kalıcı ve yüksek bir gelir elde edemezler.

2. Bazı yeni firmalar ya da sponsorları, o firma Network marketing sektörüne yeni girdiğinden tanınmak ve müşterilerini arttırmak için başka firmalardaki ekibi büyük liderlere transfer parası öderler , vaadler verirler. Ancak bu vaadler alt ekibi yansımaz. Alt ekiplerin bazı gerçekleri görmesi yani uyanışı 3 ay sonra başlar.

Network Marketing Firmalarını Neden Değiştiriyorlar

3. Bazıları, bu sektörde hemen çok para kazanacağını düşünür. O kişiye öyle anlatılmış olabilir, yeni firma da belki kazanabileceğini düşündüğü için değiştirir ancak bu tür kişiler sorunun firma da değil kendilerinde olduğunu görmeleri gerekir. Bir şeyleri eksik yaptıkları için para kazanamıyordur.

4. Bazı kişiler, sürekli birilerinin üye ya da ekip vereceğiz vaadiyle giderler ancak bu genellikle yapılmadığından sonucu yine hayal kırıklığıdır. İşi tam öğrenemeyen kişiler, ekip büyütme kanallarını bilmediklerinden bu şekilde vaadlerle giderler ve sektörden kaybolurlar.

Neden Network Marketing Firmasını Değiştiriyorlar

5. Bazıları sürekli dedikodu yapmayı severler ve başarısızlıklarını, firmaya, ürünlere ve yöneticilerine mal etmeye çalışırlar. Kendilerini inandırdıkları gibi başkalarını da inandırırlar.

Halbuki o firmada çalışan binlerce başarılıinsan vardır. Sorunu görmek ve çözmek içinaynaya bakmaları gerektiğini bilirler ama kabullenmezler.

6. Bazıları, başarısızlıklarını bir sponsora mal etmeye çalışırlar. Sizin başarınız zaten bir sponsora bağlıysa o sponsor yok olduğunda sen de yok olursun bu sektörden. Para kazanmak için bir sponsora ihtiyacın yok. Ekibe ihtiyacın var. 12 yıllık sektör hayatımda sponsorla ya da sponsordan bir beklentiyle çalışmadım bu sektörde. Ancak binlerce kişiye sponsorluk yaptım. 

İyi bir sponsor, işi bilmiyorsanız işi öğrenmenizde rehber olabilir. Daha kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Eğer

Network Marketing İşine Yeni Gireceksen ya da Bu Sektördeysen ve Başarılı Hissetmiyorsan bu yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

Lolasyon Bağımsız Sıfır Risk ve Sıfır Sermaye İle Kadın Girişimci Olmak İçin Bana Ulaşın!

İşimizin tüm detaylarını size anlatıyorum.

İletişim

Farmasi Girişimcisi Ol